p.o. Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Zdjęcie
Jerzy Sołtysiak

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Z wykształcenia nauczyciel historii. Ukończył studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum oraz studia podyplomowe na kierunku Akademia Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie uzyskując uprawnienia do prowadzenia zajęć z dorosłymi.

Od ponad 30 lat jest zawodowo związany z oświatą. W tym czasie pracował na stanowisku wychowawcy, nauczyciela, dyrektora szkoły, dyrektora wydziału nadzoru pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Szczecinie, głównego specjalisty w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, nauczyciela akademickiego Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Administracji Publicznej  w Szczecinie. Angażował się w organizowanie i prowadzenie wypoczynku dla dzieci i młodzieży jako wychowawca i kierownik. Pełniąc funkcję powiatowego, a później szkolnego organizatora rozwoju edukacji, aktywnie uczestniczył w działaniach edukacyjnych, których celem była modernizacja systemu doskonalenia nauczycieli. Bezpośrednio przed powierzeniem funkcji Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty pracował w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku doradcy Wojewody Zachodniopomorskiego ds. edukacji.

Posiada doświadczenie działacza samorządowego i związkowego. Sprawami związanymi z edukacją zajmował się w okresie, gdy zasiadał w prezydium Sejmiku Samorządowego Województwa Szczecińskiego pierwszej kadencji samorządu terytorialnego. W tym samym czasie był wiceprzewodniczącym Rady Gminy Widuchowa. Pełnił funkcję wójta gminy. Był członkiem Komisji Okręgowej Pracowników Oświaty NSZZ ”Solidarność-80” i zastępcą Przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Pracowników Oświaty NSZZ ”Solidarność-80”. Od lipca 2017 roku wchodzi w skład Rady Programowo – Naukowej Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Posiada w swoim dorobku nagrody dyrektora szkoły, organu prowadzącego i organu nadzoru pedagogicznego.

Interesuje się historią, edukacją, prawem oświatowym, polityką, sportem, turystyką.


 tel. 91-442-75-00

metryczka


Wytworzył: Łukasz Słodkowski (29 września 2022)
Opublikował: Łukasz Słodkowski (29 września 2022, 08:49:51)

Ostatnia zmiana: Łukasz Słodkowski (30 września 2022, 09:13:52)
Zmieniono: Korekta redakcyjna.

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 3160